1. kapitola - Nenápadnost naše heslo

7. září 2008 v 13:50 | Trinity |  Jiný svět
Ahoj,
takže jsem sesmolila 1.kapitolu nového dílu Trinity. Je ze 4. ročníku, doufám, že se bude líbit. Jinak hledám hlavní obrázek k povídce... Takže kdyby někdo věděl, budu moc ráda!!
Příjemné čtení!!

Z elegantního černého londýnského auta vystoupila štíhlá černovlasá dívka. Na rameni nesla kabelku a v druhé ruce svírala přepravní box pro kočky. Za ní z auta vystoupil řidič v uniformě a šel zezadu auta, aby mohl vyložit kufr na nádražní vozík. Na kufr položil klec s velkým černým ptákem a Trinity vedle klece postavila kočičí box. Šofér pokynul aby se dali do chůze a tak Trinity nebojácným krokem šla před vozíkem, který tlačil řidič. Po snad nekonečné cestě se konečně oba ocitli před přepážkou mezi nástupištěm 9 a 10. Bylo 6 hodin ráno a na nádraží ani noha a tak se oba vydali skrz onu přepážku a za zlomek času byli na druhé straně, na nástupišti 9 a třičtvrtě.
Letos Bradavický expres vyjížděl v 7 ráno v sobotu 31. srpna. Bylo to zvláštní, ale na školním dopise stálo, že je to z nečekaných důvodů. Šofér něco řekl směrem k Trinity korejsky a ta mu rodným jazykem odpověděla. Řidič se otočil a odešel. Tinity se vydala svým směrem po perónu. Jen co popošla kus uviděla známou tvář Nami. Nami se moc nezměnila, i když si jako Trinity nechala zkrátit vlasy, to bude letos v módě. Na sobě měla šedivé kalhoty a růžové šaty, přes ramena měla přehozenou šedivou bundičku a vlasy trochu stažené do gumičky na stanu, Trin připadalo, že je mnohem hezčí než loni. Obě se srdečně objaly a začaly konverzovat...
,,Jak si se měla'' Zeptala se Naomi.
,,To ti budu vyprávět potom, neviděla si někoho?''
,,Jo, někde tu chodí Phil s Deny a Jo sedí v kupé, letos sou jinak uspořádaný... Tee přijde na poslední chvíli a Lily jsem neviděla, ale...'' Větu nedokončila, zezadu na ně někdo bafl. Jen co Lily rozeznaly, zase jí objaly a pokračovaly.
,,Co jsi chtěla říct?" Zeptala se Trin.
,,No, že Lily viděla Jo. Takže co budeme dělat?" Tázavě se zatvářila Nami.
,,No, jsem pro najít Denisu a jít za Jo, na Tee je zbytečné čekat...'' Ozvala se Lil. Trin kývla že jo a všechny tři se vydaly hledat Denisu. Jen co došli za roh, všechny Tři si všimly jak se Denisa s někým objímá, jen co se od toho dotyčného odtrhla, se všechny ujistily, že je to Phil... Všechny se zase přivítaly, pozdravily i Phila.
,,Takže jsem pro jít za Jo, do kupé a tam počkat Tee.'' Na Trinytin názor nikdo nic nenamítal a tak šli. Vedla je Lily, která v kupé už byla. Na dveřích kupé byla jména, kdo tam měl sedět. Toho nápisu si nikdo nevšímal a všichni vlezli dovnitř. V kupé seděl zbytek party: Tee, Jo, Sirius, James i Rem. Trinity vcházela do kupé jako poslední a jiné místo než mezi Terou a Jamesem nezbylo. Bylo jí to líto,chtěla sedět jinde.
Remus se koukl na hodinky a všem ohlásil, že je za minutu sedm, Trin by nenapadlo, jak jí hledání kamarádů zabere času. Za okamžik sebou vlak trhl a z amplionu se ozval hlas:
,,Vlak byl překontrolován a všichni studenti jsou na palubě. Kvůli opravám tratě bude dnešní cesta trvat 26 hodin. Ve 13 hodin budeme podávat oběd, v 17 čaj, ve 20 večeři. Snídaně se bude podávat v 7, protože předpokládaný příjezd je v 9 hodin zítra. Přejeme příjemnou cestu!" Hlas ztichl a všichni se dali do debaty. Pak to Trin nevydržela a zařvala... Jako na povel bylo ticho.
,,Co kdyby jsme místo toho řevu si zahráli hru. Někdo položí otázku a zbytek, včetně něho odpoví...'' Všichni kývli a Trin kývla na Tee ať začne...
Tee: Kde jste byli o prázdninách? Já byla v Řecku...
Trin: V Korey a týden v Los Angeles.
James: Doma s Remem, nebo u něj.
Phil: Doma a týden u babičky ve Francii.
Deny: V Norsku.
Jo: V Brazílii s mámou a s tátou v New Yourku.
Naom: V Alpách
Remus: Jako James...
Sirius: Doma, tahle hra je trapná, klidně po sobě řvěte mě to je jedno.
Na jeho reakci se opět spustil šum a Trin nenápadně naznačila Siriovi ať jde s ní ven. Na jeho výrazu bylo vidět, že se mu nechce, ale co by dělal mezi partou, která o něj nemá zájem, ani James, ani Rem ho nepozvali. Věděl, že Trinity nemohla, ale štvalo ho to, všichni prožili krásné prázdniny, jen on se toulal po městě, nebo vysedával na okně a vzpomínal, jak byl školní rok super.
Oba se ocitli na prázdné chodbě, ale tam se ani jednomu nelíbilo a tak Sirius zatáhl Trin do prázdného kupé. Sedl si a ona mu sedla na klín.
,,Co si tak potřebovala, že to nemohlo počkat...'' zeptal se jí.
,,Chtěla jsem se přivítat...'' Odvětila, sáhla do kapsy a něco vytáhla.
,,Něco jsem ti přivezla.'' Podala mu balíček. Sirius ho rozbalil a vytáhl z něj sošku. Tázavě na ní koukal, vůbec nemohl přijít na to co by to mohlo být... Trinity jako by mu četla myšlenky a:
,,Je to Korejský lev, jsi lev v korejském horoskopu, nebo spíše si jako lev, máš jeho vlastnosti!'' Když se Sirius na sošku zadíval, vážně mu to jako lev začalo připadat. Pak se podíval na Trinity, která mu stále seděla na klíně. Nevěděl, jak jí poděkovat, ale jen co se jí podíval do jejích blankytných očí, do hloubi moře, které jí v očích proudilo, přesně zjistil, co v nich plave. Opatrně se k ní nahnul a políbil jí, ona mu jeho polibek opětovala on jí políbil ještě vášnivěji. Na tuhle chvíli oba čekali, čekali na svůj první polibek celé léto.
Loni na konci roku si už něco naznačili, ale jejich rozchod byl poněkud hektický a nakonec si nestihli říct ahoj, natož něco víc. Sirius položil sošku na sedačku vedle a Trinity vstala. V Siriovi hrklo, že by se jí to nelíbilo? Ne, Trinity jen zamknula kupé, zabezpečila ho kouzlem, aby z něj nebylo slyšet a nakonec zatáhla závěsy. Pak si opět sedla Siriovi na klín a opět se políbili, teď už to nebyly jen nejisté polibky, začaly být zkušenější, vášnivější a nebyly to jen polibky, teď to bylo víc, oba se pevně tiskli k sobě a líbali se...
Ve vedlejším kupé byla zábava v plném proudu, nikomu nebylo divné, že tam ti dva chybí. Těch 8 zbylých si udělali malý večírek na uvítání. Tančili, povídali si a pily dýňovou šťávu. Divné jim to začalo být ve chvíli, kdy přinesli oběd protože obsluha zanechala tácy s jídlem a neřešila jestli jsou tam všichni. Tee něco špitla Lil, jenže v tu chvíli vešel Sírius.
,,Jéé oběd,'' Podíval s na tácy a pak na lidi...
,,kde je Trin?'' Zeptal se.
,,Mysleli jsme, že je s tebou...'' Odpověděla Tee.
,,Já jsem si byl vedle zdřímnout.'' Odvětil.
,,Odešli jste tak najednou, mysleli jsme, že spolu...'' Řekla Naom.
Dveře se zase trhly. Do vnitř vešla Trinity s radostným úsměvem, ale nikomu neušlo, že má sako naruby.
,,Kde jsi byla?'' Zeptal se Sirius.
,,Kouknou se po vlaku, navštívila jsem Justina atd...''
,, Byla si pryč 5 hodin!'' Přidal se James.
,,No a?'' Odvětila. V tu chvíli bylo vidět jak se Siriuse zmocňuje vztek. Nechápala proč, přece si před tím všechno vyjasnili... Teď to neřešila, domluvili se na to, že se sejdou vedle v kupé v půl devátý. Vzala si oběd a naobědvala se.
Po obědě se domluvili, že budou hrát hry, třeba kompot. Hra spočívá v tom, že každý představuje nějaké ovoce, různě namíchané. Buď jahodu, pomeranč nebo banán. Tee se zdálo divný tuhle hru hrát, protože sedat si na klín kluka svojí kámošky, bylo podle ní blbý. Takže každému přiřadila nějaké ovoce, od každého po třech a pak losovala různé předměty, které představovali určité ovoce a to se mohlo posunout o místo dál. Takže když losla banán posunula se Trin na Jamese, Deny na Jo a Lily na Rema. Ostatní seděli tam kde byli. Tee losovala a losovala a najednou se Trinity ocitla na Siriusovi. Čekala jak bude mít radost, ale neměl... Nevěděla proč, naklonila se k němu a do ucha mu pošeptala:
,,Co se ti děje?''
,,Řeknu ti to večer!'' Odsekl. Seděli na sobě celou věčnost. Vypadalo to, že to Sirius nevydržel a obal ji kolem pasu. Ona seděla vzpřímeně čelem k ostatním, on taky, ruce jí obtočil kolem pasu a vepředu je propletl. Tee se na ně významně podívala, ale nakonec to přešla, nikdo jiný si toho nevšiml. Po chvíli se Trinity uvolnila a podle vzoru Denisy se opřela o Siriuse. Její ovoce nepadalo celou věčnost. Sem tam si na ní někdo sedl, ale hned odešel.
Na dveře někdo zaklepal. Dovnitř vešla opět obsluha, přinesla tradiční čaj o páté. Trinity to nevydržela. Vstala, popadla Siria za ruka a vypařili se. Zabezpečili vedlejší kupé a opět svalili. Trinity si opět pohodlně sedla na Siriuse a ten jí objal.
,,Říkal jsi, že mi něco řekneš večer.'' Řekla.
,,Nech to plavat!'' Přitiskl si jí blíž. Ona se odtrhla.
,,Ne, řekni mi to!'' Zatvářila se tak přísně, že jí to musel vyklopit.
,,Vadí mi, že se zmiňuješ o něm!''
,,O kom?''
,,O Justinovi!!''
,,Proč ti to vadí?''
,,Nemám ho rád!''
,,Aha'' Pak se odmlčeli na nějakou chvíli....
,,Už se nezlob'' Objal ji Sirius. Trinity se na něj koukla a pak ho taky objala. Teď už se oba ponořili do hloubi polibků a čas nechali plynou za nimi.
Najednou, z ničeho nic po nekonečné chvíli Sirius přestal Trinitiny polibky opětovávat a ta se panicky vzdálila s výrazem, co je? Trinity dokonale uměla formulovat výrazy a tak se vždy dorozuměla.
,,Musíme jít na večeři, tohle je docela vyčerpávající činnost...'' Usmál se tak jako ještě nikdy. Trin pochopila a už už chtěla vstát, ale Sirius si jí ještě přitáhl a políbil. Teď už ale vážně museli jít zpět do party a dát si večeři. Teď se domluvili, že půjdou normálně spolu a kdyby se někdo ptal, byli si pokecat v jídelním kupé na čaji...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Theresa Theresa | 27. září 2008 v 21:45 | Reagovat

Teda jsem fakt rada, ze s Trinity pokracujes. I kdyz trochu jsem doufala, ze skonci s nekym jinym nez se Siriusem. Ale to je jedno. Chvilku mi asi bude trvat nez si zvyknu kdo je kdo, protoze novych postav opravdu pribylo. :-D Tesim se na dalsi pokracovani.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama