Dlouho nepršelo

21. listopadu 2009 v 11:25 | Trinity |  V rámci ČJ
Mám trochu bláznivou češtinářku, která nám nakládá tunu úkolů... Nedávno nám naložila sloh... Kterej měl začínat nějakou větou. Já jsem si vybrala: Dlouho nepršelo... A tady to je:


Dlouho nepršelo. Je to problém… Za A máme rádi déšť a za B tady v našem lese ho potřebujeme… Náš klan Elfů nežije jen ze stínu stromů, ale i z vlhkosti deště. My miluje déšť tak jako náš les… Když déšť nepřichází více jak měsíc, přijde na řadu naše magii. My elfové jsme velmi dobří kouzelníci, ale i bojovníci… Ale počasí přece jen neporučíme. Kdybychom mohli, celých 365 dní v roce prší a oblohu protínají blesky. Náš spásný liják už nebyl více jak dva měsíce, proto naše královna rozhodla, že uspořádáme velkou slavnost a budeme zaklínat oblohu aby nám dala déšť. Nikdo si nedovede představit suché noci, ve kterých vržou vysoké stromy.
Naše magické noci jsou vždy výsledkem dlouhé přípravy. Celý les se zmobilizuje a na mýtině před královským stromem se postaví stoly se stovkami míst. Stoly jsou uspořádány do kruhu tak aby se ve prostřed dalo tančit. Nejlepší naši kuchařové nachystají tuny jídla. Podél mýtiny se rozvěsí přírodní lampiony. To jsou světlušky. Tentokrát, po dvou měsících sucha tomu nebylo jinak. Obrovský kulatý stůl byl zaplněn jídlem. Královna měla své čestné místo na trůně a já po její levici… Jsem druhorozená dcera. A taky poslední učednice velkého kouzelníka. Ale dost o tom… K našemu kouzlení.
Když nadešel náš velký večer a ještě větší noc, všichni jsme se sešli na velké mýtině. Hudba hrála. Královna pronesla několik magických formulí a my ostatní jsme se vrhli do výru noci. Tančili jsme, zpívali… Přesně tak jako jindy… Jako jindy to byla plná noc vášně a magie lesa. Jako jindy trvala až do brzkých ranních hodin… A na konci tohoto nočního veselení byl Déšť… Konečně… Mohli jsme jít oslavovat a užívat si jak do našich rozpálených těl budou bubnovat kapky. A i když máme rádi déšť, víme, že musí být sucho. Bez podobných nocí by Elfové nebyly tím, čím jsou!

Sice je to krátký a málo smysluplný, no ale to nevadí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | E-mail | Web | 21. listopadu 2009 v 11:39 | Reagovat

je to veeeelmi pekne :):):):):):)

2 pimpinela pimpinela | Web | 21. listopadu 2009 v 15:44 | Reagovat

krása, ja by som si nikdy nedovolila na slohu napísať fantazy :DD...ani ma to asi nikdy nenapadlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama